Večeře s novou hrou

O Projektu

Ochutnávka současné dramatiky, která nasytí oči i žaludek. Čtení krátkých her doplněné tříchodovým menu, které je servírováno přímo v průběhu slavnostního večera. Jednotlivé ukázky té nejžhavější současné dramatiky provádí návštěvníky VILY od přípitku až po dezert.

Tento unikátní cyklus pro všechny, co se nemohou nabažit nových her, uvádíme pravidelně dvakrát do roka. Zatímco zimní edici Večeře s novou hrou uvádíme tradičně v prostorách Divadla VILA Štvanice, při letní edici vás pohostíme přímo pod širým nebem.

Nejčerstvější informace o dalším konání najdete v aktuálním programu.

Večeře s novou hrou 2021

Divadlo LETÍ uvede speciální edici úspěšného cyklu Večeře s novou hrou, ve které divákům naservíruje v jednom večeru hned několik nových her a tříchodové menu. Ochutnávka současné dramatiky, která nasytí oči i žaludek, bude zároveň spojena i s vyhlášením vítězů Ceny Evalda Schorma, kterou studentům udílí agentura DILIA. Originální koncept divadelní degustace tentokrát proběhne pod širým nebem.

V rámci večera budou uvedeny tyto hry:

Roman Sikora: Dobrá zpráva

Martina Kinská: 15 minut

Ukázka z vítězného textu Ceny Evalda Schorma

Režie: Vít Malota

Cena Evalda Schorma za původní hru, dramatizaci či překlad hry (do češtiny dosud nepřeložené) je určena pro studenty a je spojena s finanční odměnou pro autora (nebo kolektiv). Cenu uděluje DILIA pravidelně již od roku 2001 a hlavním cílem je podpora a motivace mladých autorů a překladatelů v jejich autorské práci.