LÁSKA/Argumentační cvičení

Hrajeme
13/10 Ne LÁSKA/Argumentační cvičení
Kompletní program divadla

  • 02/05/2024
  • 04/05/2024
  • 17/06/2024

Příběh Olive Oylové, věčně vedlejší postavy Pepka námořníka.

Olive je úspěšná, silná, moderní a nezávislá žena. Ve svém životě hraje hlavní roli. Když se však na obzoru objeví všemi oblíbený Pepek námořník, Olive se začne čím dál víc ztrácet v jeho stínu. Feminismus začínají přehlušovat dobře míněné rady minulé generace a z penisu jejího přítele se stává div ne třetí člen jejich domácnosti. 

Nekompromisní text izraelské autorky Sivan Ben Yishai, jež byla zvolena autorkou roku 2023 v anketě prestižního časopisu Theater heute, bourá veškerá tabu týkající se údělu ženy po boku muže v současné společnosti a chytrým a zábavným způsobem pracuje s paralelou hlavní ale zároveň spíše vedlejší ženské postavy z animovaného seriálu o Pepkovi námořníkovi. Penis už znáte, my vám představíme vulvu!

Překlad hry vznikl za finanční podpory Goethe – Institutu a Nadace Český literární fond.

Upozorňujeme, že v inscenaci zaznívají explicitní výrazy.

 Variace na postavy Olive a Pepka a skrz ně pohled na postavení ženy jak ve společnosti, tak hlavně v partnerském vztahu – tato stylizace zafungovala více než dobře. Otevírá se zde řada nelehkých témat typu sebeúcta, sebevědomí či samota, které se daří velmi vtipně odlehčovat právě přes animované postavičky.
… Vše doprovází opravdu výborná živá hudba a ani po herecké stránce není žádných výtek. Výtečná hlavně A. Kameníková.

Kromě Olive (Anna Kameníková) tu jsou dvě další ženské postavy, tak trochu její alter ega i glosátorky dění. S účinnou a odstupňovanou nadsázkou je hrají Karolína Vágnerová a Marie Kieslowski. Ta je též autorkou výborné a živě reprodukované elektrické hudby. Sama pak vstupuje do děje nonšalantně přímo od elektronického piána.

Legenda:
  • začínáme s vášní pro nové hry
  • pro odvážnější labužníky
  • pro gurmány
Partneři inscenace