Martina Schlegelová

Rozhlasová a divadelní režisérka. Absolventka Divadelní fakulty Akademie múzických umění v Praze (obor režie a dramaturgie činoherního divadla); na téže škole dokončila doktorské studium a v letech 2008 – 2017 vyučovala na katedře teorie a kritiky.

V letech 2014 – 2017 pracovala jako rozhlasová režisérka v Českém rozhlasu. V současné době je uměleckou šéfkou činohry Jihočeského divadla v Českých Budějovicích a s rozhlasem spolupracuje externě. Už její první režie jsou však spojeny s nezávislými pražskými scénami, což v roce 2006 vyústilo v trvalou spolupráci s pražským Divadlem LETÍ a jeho projektem Centrum současné dramatiky. V tomto nezávislém divadle, které uvádí výlučně současnou českou a světovou dramatiku; působila do konce sezóny 2022/2023 jako umělecká šéfka a kmenová režisérka.

Mezi její inscenace patří například Olga (horrory z Hrádečku), Zpověď masochisty, nebo experimentální projekt v pražském DOXU Proti pokroku, proti lásce, proti demokracii či velký imerzivní projekt pro PQ 2019 CAMPQ.

Nekouří, pije střídmě a pravidelně cvičí jógu.