Tajná zpráva z planety matek/ Mamma guerilla

Premiéra 13. 5. 2012
Derniéra 12. 10. 2015
Délka 90 minut

Dupačky mu oblékala vždycky naruby, myslela, že je to známka punku…“

Osamělý astronaut přistává na planetu, jež je obývána výhradně matkami. Staňte se svědky jeho výstředního dobrodružství! Máte děti? Plánujete mít děti? Proč ještě nemáte děti? Jakou výmluvu nejčastěji používáte, když se vás ptají vaši známí? Máte rádi svoji matku? Máte rádi matky s dětmi? Co si o nich myslíte? Vadí vám? Obdivujete je? Připadají vám divné? Chcete být jako ony? Kdo jsou ony? Na tyto a další otázky hledala ve svém okolí odpověď mladá česko-chilská autorka Anna Saavedra. A dozvěděla se vše, co jste kdy chtěli vědět o mateřství, ale báli jste se zeptat! Chceme pravdivě zmapovat fenomén mateřství v rovině osobní, sociální, kulturní, spirituální, mytologické i environmentální. Téma, které jde napříč časem, napříč generacemi, které je společné kulturám všech kontinentů, všem náboženstvím a mytologiím a často také alfou a omegou našich osobních historií.

Fascinující, zneklidňující, veselou i trýznivou esej o mateřství ve všech jeho podobách uvede HaDivadlo ve světové premiéře ke Dni matek, 13. května 2012. Kromě hypnotických obrazů z planety matek v režii Mariána Amslera se můžete těšit na srdcervoucí neučesané songy v podání dámské části souboru HaDivadla.

Text vznikl v rámci autorské rezidence při Centru současné dramatiky vyhlašoném Divadlem Letí. Inscenace pak ve spolupraci Divadla LETÍ a HaDivadla.

Inscenaci uvádí HaDivadlo.

Délka představení: 90 minut

Datum premiéry: 13. 5. 2012

[video:http://www.youtube.com/watch?v=8MbvYCpWaQw]
Legenda:
  • začínáme s vášní pro nové hry
  • pro odvážnější labužníky
  • pro gurmány