Roky 90: Láska, pank a Nesmírnost

Premiéra 13. 4. 2013
Derniéra 27. 5. 2015
Délka 90 minut

Inscenace věnovaná fenoménu devadesátých let dvacátého století, třeskutá, karnevalově pestrá i hořce absurdní, stejně jako desetiletí, které českou společnost čekalo po roce 1989. Sametová revoluce nebyla sladkým happyendem, byla velkým třeskem, kterým vše teprve začíná. Jaké jsou vzpomínky generace dnešních třicátníků na devadesátá léta minulého století, na dobu, kdy se naši rodiče stali opět dětmi v ráji divokého kapitalismu?  Devadesátá léta jako puberta naší současnosti, „mal du siècle“ na sklonku jedné epochy, doba euforie, ale také zvratů, pádů, zklamání a
narůstající skepse. To vše viděno pohledem dospívajícího kluka, který vyrůstá v nové, svobodné společnosti, prožívá první lásku, zakládá punkovou kapelu a je PROTI.

Text vznikl v rámci rezidenčního programu Centra současné dramatiky, inscenace pak ve spolupráci HaDivadla s Divadlem LETÍ.

Inscenaci uvádí HaDivadlo.

Délka představení: 90 minut.

Datum premiéry: 13. 4. 2013

Ohlasy z tisku:

Téměř devadesát minut bez přestávky utečou tak rychle, že se vám chce zvolat: „Ještě!“ Generace třicátníků, kteří divákům představují svůj pohled na dobu dospívání, jsou nenuceně vtipní, přizpůsobí a tvární.”

Kristýna Kolibová, studentpoint.cz, 15.4.2013

Režisérka Martina Schlegelová spolu s dramaturgyní Annou Saavedrou z Novotného textu vytvořily barevnou, dynamicky tepající a hořkou nostalgii po mládí dnešních třicátníků. Dojem jedné éry, která pro člověka končí v momentě, kdy začne navazovat vážné vztahy nebo se odstěhuje od rodičů, se převážně ženskému inscenátorskému týmu podařilo vystihnout s přesahem do obecné platnosti.

Kateřina Lahodová, kulturissimo.cz, 17.4.2013

Legenda:
  • začínáme s vášní pro nové hry
  • pro odvážnější labužníky
  • pro gurmány