Plantáž

Komedie Davida Gieselmanna s hudbou MIG 21 a texty Xindla X. DJ-ka Lucie se před lety prosadila s jediným megahitem. Za obrovské honoráře pak pořídila opuštěný statek za Berlínem a přestěhovala tam své přátele. Ti vytvořili svéráznou komunitu a na protest proti kapitalismu, pod heslem „láska a tráva zvítězí“, začali obdělávat hašišovou plantáž. Lucie sama trávila většinu času na zahraničních turné. Teď se ovšem do zdánlivé idyly vkrádají falešné tóny, Joachim například zradil vytyčené ideály a vydělává značné peníze jako počítačový expert. Sice pořád hulí, ale nechce nikomu půjčit ani cent! Nad plantáží se stahují mračna a Lucie se vrací z Paříže. Je na mizině a statek půjde do dražby. Znamená to snad konec plantáže? Znamená to konec svobody? Konec hulení?
David Gieselmann si pohrává s motivy ruského klasika A. P. Čechova a vytváří svébytnou verzi jeho slavné hry Višňový sad. Poté, co Plantáž slavila úspěchy na evropských jevištích, přináší ji divadlo Letí českým divákům v muzikálové verzi, s hudbou MIG 21 a texty Xindla X.
Datum premiéry 15/03/2012
Překlad Martina Černá
Režie Martina Schlegelová
Dramaturgie Marie Špalová
Hudba Tomáš Polák (MIG21)
Scénografie Pavel Kodeda
Kostýmní výtvarník Vladimíra Fomínová
Pohybová spolupráce Andrea Opavská
Texty písní Xindl X
Hrají Eliška Boušková, Anna Bubníková / Aneta Langerová, Marcela Holubcová, Marie Štípková, Richard Fiala, Tomáš Jeřábek, Tomáš Kobr, Ondřej Ládek alias Xindl X, Ondřej Novák, Karel Zima
Ohlasy z tisku:

“Skutečným trumfem představení jsou ovšem herci. Výrazné typy, osobnosti, jež je zajímavé sledovat samy o sobě…”

Marie Reslová, Hospodářské noviny

“Plantáž je sympatickou muzikálovou alternativou. Novinka má svěží spirit i nadhled…”

Dana Benešová-Trčková, ČT24

“Hudba i samotné písně jsou kvalitní a dobře doplňují děj. Zpívají průběžně všichni a vtipná je i poznámka ostatních poté, co poprvé zazpívá Nataša (tedy Langerová). Její herecká premiéra dopadla velmi obstojně. V téhle partě lidí a prostředí se jí zřejmě hraje dobře. Herecky pak září třeba Novák, Zima, Holubcová či Štípková, ale pozadu nezůstávají ani ostatní. Trefná hra Davida Gieselmanna o problémech současnosti sice trvá i s přestávkou tři hodiny, ale nudit se nebudete. Rozhodně vyrazte…”

Pavel Urban, Kulturní servis Puls

Legenda:
  • začínáme s vášní pro nové hry
  • pro odvážnější labužníky
  • pro gurmány