Fraška á la krab

Premiéra 1. 9. 2014
Derniéra 12. 10. 2015
Délka 80 minut

  • 17/11/2014

Francouzské slovo farce (fraška) označuje nejen komediální žánr, ale také nádivku. O tom, jaká bude hlavní přísada naší frašky, vás její název jistě nenechá dlouho pochybovat. Vztah Zuzany a Jáchyma, ústřední dvojice hry, už delší dobu neklape. Oba – ona logopedka, on nohejbalista – začínají propadat pocitu, že jedinou věcí, která je ještě pojí, je nepříliš vzrušivé hraní „slovního fotbalu“. Když si však ze společné dovolené omylem přivezou kraba, nabírá jejich soužití dosud netušené obrátky. Netrvá dlouho, a krab poprvé promluví… A rázem tu máme bláznivý milostný trojúhelník! Původní krabaret napsal dramaturg Milan Šotek, autor a textař autorského divadla Cabaret Calembour, přímo pro soubor Slováckého divadla s cílem osobitě navázat na tradici kabaretů Přemysla Ruta. Neboť v první řadě půjde o čirou radost ze hry – slovní, pohybové, hudební!

Text hry vznikl v rámci rezidenčního programu Centra současné dramatiky vyhlašovaného Divadlem LETÍ, inscenace pak ve spolupráci Slováckého divadla a Divadla LETÍ.
Inscenaci uvádí Slovácké divadlo.
Délka představení: 80 minut
Datum premiéry: 1. 9. 2014
Ohlasy z tisku:
Hradišťský ansámbl pod režijním vedením Martiny Schlegelové se s Krabaretem Milana Šotka popasoval dobře. Schlegelová si udržela od textu odstup a herci jej dokázali interpretovat jako „šotkovinu“, na kterou jsme zvyklí.”
Tereza Hýsková, Divadelní noviny, 22.9.2014
Legenda:
  • začínáme s vášní pro nové hry
  • pro odvážnější labužníky
  • pro gurmány