Tajemná záře nad VILOU

Tajemná záře nad VILOU

Philip Ridley
Projekce: 
Dramaturgie: 
Výprava: 

Když tenhle dům zrenovujeme, lidé si toho všimnou a napadne je: proč by se nedalo totéž udělat s domem vedle! A s domem vedle. Dokud se nerozzáří celá ulice. A i dál! Všechny ulice kolem! Celá čtvrť! A k tomu všemu stačí, aby se rozzářil jeden dům.

Jill a Ollie chtějí pro své dítě to nejlepší. Když tedy dostanou nabídku odstěhovat se z chudinské čtvrti, neváhají ani vteřinu. Smlouva, která jim zdarma zajistila nový dům, v sobě však skrývá jeden nabroušený háček. Hororová pohádka pro dospělé o tom, co vše musí člověk podniknout, aby měl kde bydlet. Faustovskou komedii britského výtvarníka a autora kultovních hororů Philipa Ridleyho uvedeme v režii Martiny Schlegelové, která po úspěšné inscenaci Olga (Horrory z Hrádečku) opět představí divákům VILU Štvanice z nové perspektivy.

Ohlasy z tisku:

"Přejmenování názvu hry vychází oprávněně z prostoru Vily Štvanice. kde představení probíhá. Režisérka Martina Schlegelová mu velmi dobře rozumí a vládne jím bezpečně. (...) Hedvika Řezáčová (Jill) a Richard Fiala (Ollie) jsou schopni hrát tuto komplikovanou proměnu skromných a slušných lidí, kteří usilují o naplnění snů, jež jsou nad jejich možnosti, až ve vrahy. Dokážou to učinit v duchu žánru, jenž se pohybuje mezi realitou a smyšlenkou, odpovídajícími prostředky, což jistě vypovídá o cílevědomé práci režie s herci. Stejně tak si rozumí režie i se scénografií, která využívá důmyslně a nápaditě současných vizuálních prostředků. " (Jan Císař, Lidové noviny, 26. 10. 2016)

"Inscenátoři text adaptují na prostor štvanické Vily i jeho okolí. Oprýskané zdi a betonová podlaha s drobnými světelnými efekty i výrazným zvukovým designem vytváří dokonalou iluzi zprvu opuštěného sídla, kde se dějí přinejmenším podivné věci. Režisérka Martina Schlegelová inscenuje stylizované, hororové obrazy, které patří k nejlepším momentům v inscenaci. Výborný timing dokáže v nepolevujícím napětí opravdu vylekat." (Martin Macho Macháček, Tyjátr, 9. 1. 2017)

TRAILER K INSCENACI ZDE 

 

Délka představení: 2 hodiny s přestávkou