Lenka Lagronová

Narodila se v roce 1963 v Brně. Studovala dramaturgii na divadelní fakultě AMU Praha u prof. Jaroslava Vostrého. Již během studia napsala několik her, které byly později uvedeny v univerzitním divadle DISK (např. Nouzov, U stolu). Kromě spolupráce s režisérem Petrem Léblem v Divadle Na zábradlí nikdy jako dramaturg nepracovala. Věnuje se psaní divadelních a rozhlasových her.
Napsala více než 25 divadelních her, které byly uváděny např. v Národní divadle Praha, v Divadle komedie Praha, ve Vinohradském divadle Praha, v Činoherním studiu Ústí nad Labem, v divadle v Uherském Hradišti, ve Východočeském divadle Pardubice, v divadle Viola Praha, v Národním divadle Brno, v Divadle Andrea Bagara Nitra, v Divadle JGT Zvolen,v Chorvatském národním divadle v Zagrebu a její hra Z prachu hvězd byla uvedena jako scénické čtení v Teatro Argentina v Římě. Opakovaně její texty inscenovali režiséři: Jan Nebeský, Štěpán Pácl a Radovan Lipus. Několikrát byla finalistkou dramatické soutěže Alfréda Radoka. V roce 1998 inscenace její hry Terezka získala cenu Alfréda Radoka a v roce 2010 její hra Z prachu hvězdzískala druhé místo v soutěži Dráma.
Píše také rozhlasové hry a pohádky. Její rozhlasová hra Vstaň byla vyznamenána na přehlídce rozhlasových her Grad Prix Bohemia.

Lenka Lagronová (*1963)
Vybrané texty