Elise Wilk

Rumunská dramatička, novinářka a překladatelka z němčiny. Vystudovala žurnalistiku v Kluži, literaturu a kreativní psaní v Brašově a scénáristiku v Târgu Mureș. Patří mezi nejpopulárnější současné autory, kteří udávají trendy na domácích scénách a reprezentují zemi i v zahraničí.

Divadlu se začala věnovat už jako malá – hrála představení s plyšovými hračkami pro ostatní děti z domu na sídlišti. V roce 2008 se stala jedním z vítězů soutěže dramAcum5 se svojí první divadelní hrou S-a întâmplat într-o joi (Stalo se to jednou ve čtvrtek). Divadelní hry Elise Wilk jsou dnes překládány do řady jazyků a hrají se v Rumunsku i v zahraničí. Její tvorba je také oceňována na nejrůznějších prestižních národních i mezinárodních soutěžích.

Jedním ze zájmů Elise Wilk v dramatické tvorbě je divadlo pro dospívající o dospívajících. Je si vědoma toho, že původní divadelní produkce pro mládež existuje v hojné míře. Má však za to, že by se mělo více a otevřeněji psát o životě dnešní mládeže. Divadlo by se tak pro dospívající mohlo stát lákavějším, a zároveň by jim mohlo pomoci se s vlastními problémy vypořádat.

 

Elise Wilk