News Archive

Milí diváci,

pokud netrpělivě vyhlížítě březnový program, protože se vám nepodařilo zakoupit vstupenky na únorovou Olgu, Tajemnou záři či novinku Čaj a apokalypsa, vězte, že je online - diáře do ruky a můžete rovnou plánovat. Připomínáme vám také, že v březnu bude poslední možnost zhlédnout inscenaci A pak přišla Mirna předtím, než ji pošleme na půlroční mateřskou dovolenou. Od března tato možnost nebude minimálně do září.

Milí Leťáci,

naplánovali jsme pro vás v přestihu únorovou reprízu oblíbené Tajemné záře nad VILOU. Je již nyní v prodeji na Gooutu, takže naši prohlídku VILY s realitní makléřkou Mae Fistovou stíháte jako last minute dárek k pod vánoční stromeček. Tak ať se všem "bydlenkám" ve vašem okolí líbí! 

 

Milí Leťáci, máme velkou radost, že vám můžeme představit vizuál k naší připravované inscenaci Čaj a apokalypsa! Autorem grafiky je opět Alexandr Hudeček a je již třetí v pořadí v našem kolážovém vizuálu. Od ledna nás totiž ve VILE Štvanice čeká čajový dýchánek v idylické zahradě a sedm ran moderní apokalypsy.

Hladomor začal, když bylo osmdesát procent jídla odkloněno do televizních pořadů. Lidé sledovali snídani na iplayeru cestou do zaměstnání. Když došla rýže, distribuovala charita smartphony, takže umírající mohli sledovat pořady o vaření.“

Milí diváci,

Mirnu hrajeme v lednu hned dvakrát a v únoru máme v plánu totéž. Důvod je jednoduchý - naše české Gilmorky na tripu budeme pravděpodobně hrát již jen do března, a pak je pošleme na půl roku na mateřskou dovolenou. Vrátíme se zase až příští rok na podzim. Čili, pokud ještě pořád váháte, není to na místě! Mrkněte na náš trailer, vyberte vhodný lednový termín a nakupujte!

Těšíme se na vás v lednu - my i naše holky. 

 

Naši milí diváci, jsme v tom s vámi a moc dobře víme, že vymyslet, sehnat a zajistit všechny dárky na Vánoce je mnohdy velký stres. Proto jsme tu ale my, abychom vám s tím každoročním adventním shonem pomohli. Spustili jsme totiž předprodej na leden.

Milí diváci, venku přituhuje, Černý pátek za námi, a my na to: MÁME PROGRAM NA LEDEN! V lednu vám kromě premiéry přinášíme i reprízy všech našich inscenací. Předprodej vstupenek, které ještě stíháte darovat k Vánocům, začne na Gooutu v pátek 1. prosince ve 12:00.

A abyste se na něj mohli nachystat, podívejte se na termíny jednotlivých představení již dnes. O některé bude určitě rvačka. Těšíme se na vás i v novém roce! 

Milí diváci, neleníme a začali jsme pro vás současně s inscenací Bang zkoušet ještě i inscenaci další. Na začátku nového roku se můžete těšit na novinku z pera britské dramatičky Caryl Churchillové, kterou uvádíme pod českým názvem Čaj a apokalypsa.

Milí diváci, 

z důvodu nemoci v souboru jsme nuceni zrušit dnešní představení Small Town Boye. Vám, kteří jste zakoupili vstupenky v síti GoOut, bude vstupné vráceno převodem na účet. Pokusíme se do konce roku nasadit ještě náhradní termín, abychom vám dopřáli pořádnou předvánoční youtubeparty. Těšíme se na vás na našich dalších představeních! 

Vaše LETÍ

Naši milí diváci, ještě než svatý Martin přinese první sníh (no dobře, my víme, že o víkendu už v různých koutech republiky sněžilo, ale Praze se to zatím vyhlo :)), přineseme vám my prosincový předprodej. Těší se na vás mikulášská Olga, adventní Mirna i první repríza naší nejnovější pecky s názvem Bang.

„Nechceme být sami se sebou a s tím rytmickým svalem v hrudi, který zní, jako by k nám na podpatcích klopýtala smrtka. Lepší je, když se něco přihodí ve světě, když něco vlítne do toho nesnesitelně flegmatickýho evropskýho klidu, když něco konečně bouchne v tom nepřirozeně dlouhým evropským míru, kterej ne a ne skončit, BANG! Jmenuju se Ralf Bang a vykročil jsem z matky, abych spasil svět před ochromující nudou, před zatuhlým klidem, a hlavně abych ho zachránil před sebou samým.“

Milí diváci,možná jste již na našich sociálních sítích zaznamenali, že pro vás chystáme novou inscenaci. Právě zkoušíme hru Bang německého autora Maria Von Mayenburga, kterou v režii Mariána Amslera uvedeme v české premiéře již 4. listopadu.  Můžete se těšit na tyranskou komedii o vzpouře bílého muže, v jejíchž hlavních rolích se představí Tomáš Kobr, Jiří Böhm, Beáta Kaňoková a další. 

Milí Leťáci,

tak my už víme, co, jak a kdy budeme hrát v měsíci plískanic a bílých koní. Bude toho opět fůra! A skvělá zpráva pro vás je, že listopadový předprodej vykopneme již tuto neděli 1. října ve 12:00. Tak buďte ve střehu, ať chytnete to, na co číháte. Pěkný prodloužený víkend a brzy na viděnou ve VILE, v Mostě, nebo taky v Českém Těšíně. :)

Vaše LETÍ 

Říjen bude v Divadle LETÍ měsícem plným divadla. Zahrajeme všechny naše stávající inscenace, odjedeme několik zájezdů s inscenací Olga (Horrory z Hrádečku), budeme pro vás pilně zkoušet dvě nové inscenace (těšit se na ně můžete v listopadu a lednu) a představíme další díl z cyklu 8@8. Tentokrát přinášíme dvě novinky, krátkou hru Katji Brunner I`LL WIPE THE TEARS FROM YOUR DEATH MASK aneb TŘI MALÉ LHOSTEJNOSTI jako předskokana a Kolíbání Petra Erbese jako zlatý hřeb večera. 

Milí Leťáci, srpen se přehoupnul do své druhé poloviny, a to znamená jediné: prázdniny pomalu končí a blíží se nová sezóna, tentokrát s číslem 2017/18. Pro LETÍ to znamená začátek již třináctého roku, kdy se vám, divákům, snažíme přinášet to nejlepší ze současné dramatiky. Spolu s námi se můžete těšit na tři nové premiéry, z toho dvě ještě před Vánoci.

Milí Leťáci,

v sekci Program naleznete konečně kompletní seznam našich říjnových představení. Předprodej startuje na Gooutu již v pátek 1. září, proto doporučujeme zakroužkovat si své termíny v diáři nyní a v pátek už jen vesele nakupovat. :) Moc se na vás těšíme v podzimní VILE! 

Milí diváci,

velice se omlouváme, ale vzhledem k technickým obtížím se říjnový předprodej nepodařilo spustit k 1. září 12:00, jak jsme slibovali. O několik hodin se opozdíme a říjnový předprodej bude na GoOutu nasazen buď ještě dnes večer, nebo nejpozději v průběhu zítřka. Hned, jak budeme vědět více, budeme vás informovat zde i na facebookové stránce Divadla LETÍ.

Milí diváci pražští i mimopražští, naše festivalová sezóna ještě neskončila! Ve čtvrtek 10. srpna totiž zahrajeme hned dvakrát na legendárním festivalu amatérského divadla Jiráskův Hronov!

Prošvihli jste Small Town Boye během sezóny a teď se bojíte, že další možnost bude až v říjnu? Nebojte! V létě se s ním ukážeme hned dvakrát.

Máme velkou radost! Naše inscenace Olga (Horrory z Hrádečku) v režii Martiny Schlegelové získala Cenu Marka Ravenhilla za nejlepší českou divadelní inscenaci nového textu za rok 2016.

Milí diváci, jakkoli by se mohlo zdát, že se u nás již nic neděje, opak je pravdou. Ve středu 21. a ve čtvrtek 22. června hrajeme po dlouhé době Olgu ve VILE Štvanice a v neděli 25. června nás dokonce můžete vidět v Hradci Králové na festivalu Divadlo evropských regionů.

  •  
  • 1 of 6
  • «